Myslíte si, že v tom není až tak obrovský rozdíl. Ale to se hluboce mýlíte. Je v tom rozdíl a obrovský. Hned si to vysvětlíme a začneme ab ovo.
Na bazén do města je třeba se nabalit. Ztracený čas. Je třeba se tam dostat. Ztracený čas a peníze za dopravu. Benzín, naftu, nebo jízdenky. Cesta zpět je opět ztracený čas. Dejme tomu že jen hodinu, ale spočtěte to za celou sezónu plus výdaje. K výdajům připočtěte vstupné, popřípadě další poplatky. A pic ho. To je sumička že?
A to jsme se ještě nepodívali na vodu, nával lidí na veřejném koupališti, kde může být hlava na hlavě. A že se tito návštěvníci nechovají zrovna dle předpisů víme všichni. Takže…
Nebudeme zde rozebírat další drobné nevýhody návštěvy plovárny a řekneme si jen, že mít doma bazén je již takřka povinnost. Když píši doma, nemyslím tím přirozeně někde v obýváku na koberci, který by sice sloužil jako podložka pod bazén, ale myslím tím pochopitelně venku.
Bazén si můžete umístit tam, kde vám to vyhovuje, někdo jej dá raději na slunce a někdo zase raději do stínu. Hlavní je, aby bylo kolem dostatek místa.
Pokud by vám nestačil pouhý malý bazének, takový ten kulatý s nafukovacím límcem, tak si můžete přes firmu domluvit bazén větší. Ty dělíme v zásadě na volné a zapuštěné. Zde je volba čistě na majiteli, protože jen on ví, jakým způsobem míní bazén využívat. Zase jsou dvě strany mince, jako všude jinde a u všeho. Obojí má své plusy, ale také své mínusy. Sám majitel si musí spočítat co a jak.
A když už bazén je, tak je třeba jej napustit. Bez vody by byl sice možná hezký, ale jaksi by ztratil původní účel. Potom je třeba vodu udržovat, a to všemi možnými prostředky. Normálním čištěním, filtrací a chemicky. Když to všechno zvládneme, můžeme si odkládat peníze za plovárnu a dokupovat k bazénu další vymoženosti. Nejlépe přes odkaz, který je výše zvýrazněn barevně.