Plavání patří mezi oblíbenou sportovní aktivitou. U které dvojnásobně platí, že nejlepší výuka probíhá hrou. Při kterých se už dětství nejen upevňuje zdraví a rozvíjí se základní pohybové schopnosti, ale navíc všestranně napravuje i případné problematické držení těla. Pro skupinu dětí, při výuce v bazénu, je ideální začít Hrou s balonem. Který si vzájemně přehazují. Přičemž uprostřed stojící spoluhráč se ho snaží chytit. Pokud se mu to povede, dojde k výměně. Při nácviku potápění je oblíbená Pantomima pod vodou. Dvojice dětí se spolu ponořují pod vodu, kde se snaží pohybem napodobit nějaké zvíře.
Po vynoření nad hladinu se snaží uhodnout, o které jde. Když se to podaří, dvojice se prostřídají. Lezení po dně lze provozovat v mělké vodě. Kdy se děti položí na vodu, břichem dolů. Rukama se dotýkají dna a jejich pomocí se pohybují směrem dopředu. Nohy se přitom musí držet na hladině. Vítězem je ten, kdo první dorazí do cíle. Snad nejoblíbenější vodní hrou je Vlnobití. Děti se umístí podél bazénu a na povel se začnou nejdříve přitahovat a následně odtahovat od okraje. Čímž se na hladině začnou tvořit mořské vlny, které vyvolávají zároveň i vlny radosti. A nejen to. Při těchto pohybech se krásně protáhne celé tělo a procvičí všechny svaly. Hra Loď je určena dětem, které už mají zvládnuty plavecké základy. Hraje se opět ve dvojicích, kdy jeden se položí na vodu a druhý ho táhne. Může si přitom zvolit plavecký styl, který mu nejvíce vyhovuje.
Ať už na znak, který usnadňuje oběma pohyb do cíle. Anebo stylem prsa, kdy lze usnadnit pohyb jak hlavou, tak nohama. Pro větší skupinu dětí je hra na Rybáře a rybky zábavou na celé odpoledne. Jedna polovina jsou rybáři, druhá rybky. Ty se snaží přeplouvat ve stanovené úsekem přes nástrahy rybářů. A vyhnout se přímému střetu a pokud k němu dojde, snažit se vysvobodit z uchopení a pokračovat dál. Rybáři, kteří usilují o odchyt a potopení rybiček vítězí, pokud se jim to povede. Po jedné minutě končí hrací kolo a děti se vymění. Čímž se zaručují spravedlivé podmínky pro všechny zúčastněné.