Pokud někdo soukromě podniká, usiluje tím určitě i o získání dostatku peněz. Peníze tu sice také nemusí být jedinou motivací k vyvíjení maximálního úsilí, ale nebýt jich, sotva by byl někdo ochoten se právě něčemu takovému věnovat. Bez šance na dosažení bohatství by mnozí ztratili zájem stanout coby podnikatelé na vlastních nohou. Jenže naděje na tučné zisky a touha uspět neznamenají, že se toho poštěstí dosáhnout každému. Jsou jak podnikatelé, kteří se vysloveně topí v penězích, tak i ti, kterým štěstí rozhodně nepřeje a kteří tak mají co dělat, aby aspoň nějak obstáli.
A co když dojde na situaci, kdy už není ani na podnikatelovo živobytí, ani na udržování firmy v provozu? Co když soukromník vynakládá maximum úsilí, ale pořád to k ničemu nevede? Pak se bohužel nedá nic dělat a musí se vybrat, zda podnikatel se svým podnikáním skončí nebo se ho pokusí zachránit s využitím aspoň nějaké půjčky.
A co byste si vybrali vy, kdybyste byli na místě někoho podobného? Předpokládám, že půjčku. Je přece vždycky lepší pokusit se své živobytí zachránit, pokud má toto aspoň špetku naděje, než hned všechno vzdát.
Ale půjčku nezískává žádný podnikatel v tísni snadno. Tu si je obvykle třeba zajistit svými přednostmi, jako jsou vysoké příjmy a registry dlužníků bez nežádoucích záznamů. A kdo to nedokáže nabídnout, ten musí dlouho hledat, než najde půjčku, u které jeho panující nedostatky nevadí.
A která půjčka uspokojí i nedokonalé žadatele? Přece hypotéka bez příjmu. U které stačí mít nemovitost a zaručit se touto za splácení a podnikateli se dostane bez problémů půjčení peněz, které jsou pro něj k udržení jeho podnikání v chodu někdy i vysloveně nezbytné. Často jen díky takové nebankovní hypotéce podnikatel uspěje, podnikatelské problémy zvládne a může ve své činnosti pokračovat. Což by se mu jinak nepodařilo.